•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
28 Hafta Sonra
28 Hafta Sonra
28 Gün Sonra adli filmin devam niteligindeki bu yapitta, virüsün yayilmaya baslamasindan 28 hafta sonra olan olaylar anlatiliyor.

Enfeksiyondan dolayi tüm Britanya Adasi “ölü bir ada” halini alir, her tarafta hastalik kapmis yaratiklar dolasmaktadir. Bunun üzerine Amerikan askerlerinden olusan bir ordu, Britanya’yi yeniden yapilandirma çalismalari yaparlar. Ilk önce virüsleri temizler, daha sonra insanlarin yasayabilecegi bir “güvenli bölge” yaratirlar. Virüs yayilmaya basladiktan sonra evlerine dönemeyenler ve sag kurtulanlar bu bölgelerde toplanir. Tüm dünyadan insanlar, aylardir uzak kaldiklari evlerine dönerler.

Fakat her nasilsa, virüs bir yolunu bulur ve geri döner. Hem de çok daha güçlü ve etkili bir biçimde... Artik insanlari etkilemesi saatler yerine saniyeler sürmektedir.

28 Hafta Sonra, sürekli gerilimi had safhada tutmayi basaran bir yapit. Özellikle makyaj ve efektlerdeki basari, atmosferi tamamliyor, korku açisindan filmin en iyi yönünü olusturuyor.

Kahramanlarimizin da tehlikeyle nerede ve ne zaman kasilasacagini kestirmek zor. Bu da izleyicide güven duygusunun eksilmesine sebebiyet veriyor. Bu nedenle filmi sürekli gergin bir halde izliyoruz.

Temposu yüksek filmlerden asina oldugumuz “anlik korkutma”, 28 Hafta Sonra’da da karsimiza çikiyor. Sevenlerine duyurulur...

Filmde kliselerden siyrilmis bir senaryo görüyoruz. Ilk baslarda basrol oyunculari sandigimiz ve filmin sonuna kadar yasayacagini düsündügümüz kisiler umdugumuz gibi çikmayabiliyor. Kahraman olacagi anda ölebiliyor. Bu izleyiciyi sasirtan, olumlu bir özellik. Filmin sonunu tahmin edememek izleyiciyi filme baglayacak bir unsur.

Filmde bir de küçük bir çocugun bulundugunu düsünürsek, gayet basarili oldugunu söyleyebiliriz. Gereken yerlerde duygular iyi aktarilmis.

Isiklandirma konusunda da filmin gayet basarili oldugunu söyleyebiliriz. Karanlik-aydinlik ikilemleri ve kontrastlarda abarti yok. Gündüz tasvirlerini de fazlaca içinde bulunduruyor.

Özet olarak 28 Hafta Sonra, basindan sonuna kadar gerilimi elinde tutan, izleyiciye adrenalin yükleyen bir film. Gidisat içerisinde beklenmedik olaylarin gelismesi sayesinde seyirciyi kendine bagliyor. Izlerken bunalacaksiniz, zombilerden kurtulmak isteyeceksiniz...