•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Arayis
Arayis
Onbir yasindayken geçirdigi trafik kazasi sonrasi garip hayaller ve kabuslar görmeye baslayan Joanna Mills (Sarah Michelle Gellar), gördügü bu hayaller nedeniyle sürekli kendine zarar vermektedir. Bu küçük kizin psikolojisindeki bozulmayi tam olarak tanimlayabilen yoktur.

Derken küçük Joanna büyür ve bir nakliyat sirketinde basarili bir satis temsilcisi olur. Geçmisine bir sünger çekmistir. Isinde hizla ilerleyecek bir potansiyeli varken, isi geregi bir gün küçükken ikamet ettigi Texas’a geri dönmek zorunda kalir.

Texas’a dönüsüne es zamanli olarak tekrar baslayan hayal ve kabuslarina bir anlam verememektedir. Geçmisine sünger çekmesinden dolayi, küçüklügü ile ilgili pek fazla sey hatirlamamaktadir. Fakat asla unutmadigi bir cümle vardir: “Bir adam vardi...”

Joanna, kabuslarini sonlandirmak için arastirma yapmaya baslar...

Arayis, tamamen basroldeki Michelle Gellar’a odakli bir film. Yan karakter destegi fazla degil. Ama Gellar’in canlandirdigi Joanna Mills karakteri de geçmisi ile ilgili pek fazla sey hatirlamadigi için, filmde bastan sona bir bilinmezlik hakim.

Yan karakterler ve Gellar’in oyunculuklari durgunluk üstüne kurulu. Sakin ve durgun, adeta bekleyere bekleye oynuyorlar rollerini. Lakin bu filmde can sikici bir durum yaratmiyor.

Arayis’in konusu ilk basta özgün geliyor ama sonradan benzer filmleri izledigimiz hissine kapilabiliyoruz. Yani bilindik bir konuya özgün bir sekilde baglanmis da diyebiliriz.

Mekan tasvirleri için genellikle issiz ve genis yerler tercih edilmis. O yüzden film boyunca pek fazla insan göremiyoruz. Gerçi bu artik korku filmlerinden asina oldugumuz bir olgu.

Filmde korku-gerilim sahnelerinin sadece gece çekilmemis olmasi en büyük artilardan. Bu bakimdan kliselerden siyriliyor Arayis.

Özetin özeti: Içinde bilinmezligi ve kasvetli ortamlari barindiran, kliselerden az-çok siyrilmis filmleri severseniz izlemeniz gereken bir film.