•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Bir vampir, kurt adam veya zombiyi nasil öldürürsünüz?
Bir vampir, kurt adam veya zombiyi nasil öldürürsünüz?
Milyonlarca belki de milyarlarca olasiliktan biri gerçeklesti ve dünyada bir zombi salgini çikti. Sans eseri (!) olay yerinde olan birkaç kisiden biri de sizsiniz. Ancak izlediginiz onlarca filme ragmen bazi seyler bir anda akliniza gelmeyebilir. Bu durumda sizin için hazirladigimiz "Pratik bilgiler: Bir vampir, kurt adam veya zombiyi nasil öldürürsünüz? - Bölüm1" kilavuzu imdadiniza yetisecektir. Pratik, kolay hatirlanabilir bilgilerden olusan kisa rehberimiz ile kendinize 'kim korkar zombilerden?' diyeceginizin garantisini veriyoruz.

Kisa süre sonra biraz daha genisletilmis bir sürümü basilacak rehber için simdiden siparisinizi verin!


Vampirler
Bütün dogaüstü yaratiklar arasinda, vampirler öldürülmesi en zor olanlardir. Unutmayin ki, öldürmede ve ölümden kurtulmada ustalasmak için yüzyillari vardi. Çok hizli, güçlü, zeki olduklarini ve düsünceleri etkileme güçleri oldugunu da hatirlayin. Bu sebeple, kullanabileceginiz yöntemleri akliniza simdi not edin, çünkü kana susamis bir vampirle karsilastiginizda geç olabilir.

Kalbine kazik saplamak her zaman ise yarar. Çevreye bir göz atin, bir tahta parçasi varsa, ya da bir sandalyenin bacagini koprabiliyorsaniz, vampirlerle mücadelede kullanilan en geleneksel silaha sahipsiniz. Kalbine kazik saplanan vampir, aninda küle dönecektir. Ama bu yöntem, vampire çok yaklasmanizi gerektirdiginden, sadece tecrübeli vampir avcilarina öneriyoruz, zaten onlarin cebinde kendi ugurlu kaziklari olacaktir.

Diger bir garantili yöntem de vampirin kafasini vücudundan ayirmaktir. Bunun için uzun ve kesici bir alete ihtiyaciniz olacak. Kiliç konusunda ustaysaniz, bu marifetiniz bir vampir karsisinda hayatinizi kurtarabilir.

Vampirler yakilarak da öldürülebilir ama küle dönene kadar basinda beklemenizi ya da yakma-kaziklama gibi kombine bir yöntem kullanmanizi öneririz. Çünkü öldürücü derecede yanmadiysa, vampir hizli bir sekilde iyilesebilir. Ve hayatta isteyeceginiz son sey, sizden intikam almak isteyen bir vampir olacaktir.

Kalbe saplanan gümüs bir kursun da vampiri ikinci ve son ölümüne yollayabilir. Ayrica vampire çok fazla yaklasmanizi gerektirmeyeceginden, bu listedeki yöntemlerin en az tehlikeli olani diyebiliriz. Gümüs kursunu vampirin kalbine isabet ettireceginizden emin olmadan önce, normal kursun ve siselerle bolca pratik yaparak hazirlanabilirsiniz.

Ayrica vampiri günese çikarmak da kesin etkili bir yöntem. Vampiri gündogumuna kadar nasil oyalayacaginiz ve günese çikaracaginiz ise size kalmis. Vampirlerin günes isinindan zarar görmedigi, mücevher gibi parladigi Alacakaranlik serisine inanmayin, olmaz öyle sey:)

Haç, kutsal su, sarimsak ve gümüsün de vampirlerin gücünü azalttigi söylenmektedir ama garanti veremiyoruz. Öldürmenin mümkün olmadigi durumlarda bir insanin evine siginabilirsiniz, çünkü vampirler evsahibi tarafindan davet edikmedikçe, bir insanin evine giremezler.

Kurt adamlar
Vampirler kadar zeki ve politik olmasalar da hizda onlara yakin ve esit oranda ya da daha güçlüdürler.

Bir kurtadami öldürmek için iki garantili yöntem vardir; kafasini koparabilir ya da kalbini çikarabilirsiniz. Beyin ya da kalbe ciddi zarar verecek yaralanmalar da kurtadamlari öldürebilir. Ayrica kurtadamlar da yakilarak öldürülebilir.

Bazi kaynaklarda, kurtadamlarin gümüs kursunla da ödürülebilecegi söylense de, genel inanis aksi yöndedir. Ayrica çavdar, ökseotu, civa ve üvezin kurtadamlara zarar verdigine inanilmaktadir, ama öldrücü degildirler.

Zombiler
Yavas olduklari için, zombilerden kaçmanin kolay oldugu düsünülse de, kalabalik olduklarinda ve kapali ortamlarda ölümcül olabilirler. Zombi öldürmek vampir ve kurtadamlara göre çok daha kolay, bu sebeple onlarla pratik yapabilirsiniz.

Kafasina ates etmek ya da kafayi vücuttan ayirmak zombilerde de ise yariyor. Çok zeki görünmeseler de, yasamlarini sürdürmek için beyinlerine ihtiyaçlari var. Beyne zarar verirken yaratici olabilirsiniz. Matkap, testere, ne bulabiliyorsaniz kullanin.

Çevrenizde askeri bir araç ya da tank bulabilecek kadar sansliysaniz, üzerlenden geçmek de zevkli olbilir. Yüksek sayida zombiyle basa çikmaya çalisiyorsaniz bomba kullanabilir ya da yakabilirsiniz. Zombiler öldürülemeyecek kadar yüksek sayidaysa, bir alisveris merkezine siginabilir ve ölümden önceki son günlerinizi alisveris çilginligiyla geçirebilirsiniz.

İlgili Görseller