•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Göz 10
Göz 10
Göz 3, Hong Kong’lu Pang kardeslerin Göz üçlemesinin sonuncu filmi. Gerçi bu üçlemelerdeki baglantilar çok az, öyle ki; 3. film oyunculari, 1. ve 2. filmde olan olaylardan sadece hikaye tadinda bahsediyor. tipki bir sehir efsanesi gibi. Ama konu ayni degil, karakterler ayni degil. Bu açidan Pang kardesler ilginç bir yaklasimda bulunmus. Halka veya Garez gibi Uzakdogu kökenli korku filmlerindeki alisilagelmis ayni kahraman/lanet kavraminin aksi bu davranis, filme kesinlikle orijinallik katmis, diger seri filmlerden ayirmis.

Göz 3, Tayland’da geziye gitmis olan, can sikintisindan hayalet ve ruhlarla iletisim kurmaya karar veren bir grup genci konu aliyor. Hayaletlerle ilgili bir kitaptan hayalet çagirmanin on yöntemini ögrenen gençler, daha sonra yaptiklarina pisman olacaklarindan habersiz, ruhlari çagirirlar. Ilk basta ruhlarin gelecegine inanmayan gençlerimiz, asla tahmin edemeyecekleri bir tehlikeyle karsilasirlar.

Gördügümüz gibi konu pek de özgün degil, ama islenis son derece farkli, bu da Göz 3’ü orijinal kilan diger bir özellik. Ilk filmden baslayan bir gelenekle Göz 3, içinde korku, duygusallik ve komediyi barindiriyor. Korku ve komedinin iç içe olmasini her korku filmi izleyicisi begenmeyebilir, ama bunun filme farkli bir hava kattigi kesin. zira bu duygulari pespese yasatacak sahnelerin olmasi, duygu karmasasi yaratiyor ve korku ögesini olumsuz etkiliyor.

Oyuncularin gayet dogal rol yaptigini, yapmaciktan uzak kaldigini söyleyebiliriz. Bu da filmin diger bir artisi.

Öte yandan, yapitin en zayif yönü, efektler. Çiktigi yili düsünecek olursak, kullanlilan efektler oldukça eski ve göze batan cinsten. Teknoloji kullanimindaki bu eksiklik, korku ögesini zayiflatan diger bir unsur.

Neticede, filmin türleri içerisinde orijinalligi sayesinde siyrildigini söyleyebiliriz, ama korku filmi statüsünde degerlendirdigimizde, ne kadar basarili oldugu tartsmaya açik bir konu. Özellikle serinin ilk filmi ile karsilastirildiginda “komik” bir film oldugunu belirtmeliyiz. Korku olarak birinci filmin çok daha iyi oldugu asikar. Yine de farkli bir tür korku filmi izlemek isteyenler ve seriyi tamamlamak isteyenlerin izlemesi gereken bir film.