•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Gündüz Ölüsü - Bir Güneyli Vampir Romani
Gündüz Ölüsü - Bir Güneyli Vampir Romani
Sookie Stackhouse Lousina'nin ufak bir kasabasi olan Bon Temps?de büyükannesinin evinde onunla birlikte yasamaktadir. Ayni kasabada küçük bir barda garsonluk yapmaktadir. Hayati genelde evi ve isi arasinda süregelir. Güzel bir kiz olmasina ragmen erkeklerle arasi iyi degildir. Bunu beceriksizligi olarak gördügü zihin okuyabilme yetisine baglar çogu zaman.

Çalistigi bara pek vampir gelmezken bir gün hayallerinin erkegi ya da vampiri de diyebiliriz Bill gelir. Herkesin zihnini okuyabiliyorken Bill'in zihnini okuyamadigini fark eder ve bu aslinda onun istedigi seydir: biraz sessizlik. Biraz zaman sonra kasabada seri cinayetler islenmeye baslanacak ve katili bulmak hiç kolay olmayacaktir.

Charlaine Harris'in yazdigi kitap True Blood kitap dizisinin ilk romani. Ayrica Anthony Roman Ödülü almis. Romandaki hikâyeyi Sookie'nin agzindan ögreniyoruz. Roman akici bir dille yazilmis ve degisik konusu ile okuru kendine bagliyor. Ilk sayfadan itibaren kitap sizin okudugunuz her seyi hayal edebilmenizi sagliyor. Her seyi tasarladiktan sonra ise kurguladigiz mekânda olaylarin nasil gelistigini görebiliyorsunuz. Bir vampir romani için gerçeklik ne kadar önemlidir tartisilir ancak bu kitap eglenceli ve heyecanli hikâyesi ile okuyuculari büyülüyor.

Kitapta ask, seks, korku, merak gibi birçok temayi bulabilirsiniz. Kitapta sadece Sookie'nin hayati degil abisi büyükannesi barda birlikte çalistigi arkadaslarinin da yasadiklari konu ediliyor. Vampirlerle ilgili bir dolu degisik bilgi edinmeniz mümkün. Örnegin vampirlerin iliskiye girdikleri ancak kisir olduklari, aralarinda bir liderleri oldugu ya da kanlarinin içene güç verdigi ve çok degerli oldugu gibi. Kitapta ayrica vampir sevicilerden de bahsedilmis. Özgün sicak ve içten anlatimiyla kitabi okuyanlarin pisman olmayacagini düsünüyorum.