•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Hayalet Gemi
Hayalet Gemi
Hayalet Gemi, birkaç basarili gemi enkazi avcisi olan denizcilerin yine bir gemi enkazi ile ilgili teklif almasiyla basliyor. Teklifin kabul edilmesi üzerine, kesif çalismalari baslar. Ancak bu, siradan bir gemi degildir; bu 19. yy.’in ortalarinda Avrupa’nin önde gelenleri ile yüksek sosyetesini tasiyan ve daha sonra esrarengiz bir sekilde ortadan kaybolan lüks bir yolcu gemisidir. Geçen yarim asirlik süreye ragmen haber alinamamistir. Tabii ki bu, basroldeki denizciler tarafindan memnuniyet ile karsilanir. Çünkü kafalarinda geminin degerini bin dolarlarla ifade ederken, deger milyonlara ulasir. Ayrica estetiklik bakimindan da çok güzel olan gemi, yeni sahiplerini büyüler. Denizciler hemen gemiyi kesfe çikarlar. Ama dedigimiz gibi, gemi siradan degildir ve film boyunca türlü ilginç ve ürkütücü sorun çikarir kahramanlarimizin karsisina.

Film, oyunculuk açisindan gerçekten tebriki hak ediyor. Film boyunca göze çarpan, siritan bir oyunculuk veya ekstremum bir mimik yok. Dogalliklarindan bir sey kaybetmiyorlar.

Filmimizin konusuna ilginç ve gerici gelisme ve çok güzel bir son eklendigini göz önüne alirsak, alkisi hak ettigini sevinerek beyan edebiliriz. Özellikle sonu, beklenenin disinda ve sasirtici. Bu bakimdan filmin en güzel yanini olusturuyor.

Tabii ki Hayalet Gemi’nin ufak tefek de olsa klise ve kötü denebilecek yanlari var. Artik asina oldugumuz, hayaletlerin israr ve inatla yazi yazma isteklerini bu filmde de görüyoruz. Buna ilaveten gereksiz yere gerilmis diyaloglari da fark ediyoruz. Neyse ki sayisi o kadar fazla degil.

Hayalet Gemi çekimler ve isiklandirma gibi teknik konularda oldukça yeterli. Hersey olmasi gerektigi gibi, belki siradan ama gayet basarili. Çekimlerde farkli ve orjinal olmak ugruna abartmamalari, dolayisiyla da risk almamalari günümüz korku filmleri arasinda filmin tebrik edilmesi gereken bir yönü aslinda. Gerçi risk alindiginda güzel ürünlerin ortaya çiktigina hepimiz sahidiz ama sonuçta bu bir tercih meselesi.

Netice olarak, her bakimdan vasatligi asmis ve bekleneni veren bir film. Korku filmlerini sevenlerin kesinlikle koleksiyonlarinda bulundurmalari gerektigini söyleyebiliriz.