•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Inceleme: Yüksek Tansiyon
Inceleme: Yüksek Tansiyon
2003 yapimi Alexandre Aja'nin yönettigi Cécile De France ve Maïwenn LeBesco'nun basrollerini üstlendigi film slasher ve gore türüdür. Her bir dakikasi gerilim dolu izleyiciyi sürekli diken üstünde tutmakla birlikte filmi bir de gece izlemeyi tercih ederseniz vay halinize.

Filmde ilk gördügümüz sahne sedye üzerinde oturan vücudunun büyük bir kismi hasar görmüs kisa sari saçlari olan bir kadinin kendi kendine bir cümleyi tekrar etmesidir: "Aramiza kimse giremeyecek!". Üniversiteden arkadas olan Marie ve Alexia, sinavlarina rahat çalisabilmek için Alexia'nin ailesiyle kaldigi kirsal bölgede olan evine giderler. Eve geç saatte varirlar ve yatmak için odalarina çekilirler. Ancak aradan çok kisa bir zaman geçtikten sonra bir psikopat kapiyi çalar ve Alexia'nin ailesini tek tek katletmeye baslar.

Bu sekilde anlatildiginda konusu klise gibi gözükebilir ancak durum hiç de öyle degil. Kurban katilden kaçtiginda ya da saklandiginda filme dahil oldugunuzu anlayacaksiniz. Karakterleri ilk sahnelerden itibaren sizlestirecek ve onlarin akittigi terleri vücudunuzun her bir cm inde hissedeceksiniz.

Bu denli iyi bir yapim olmasina karsin kötü sayilabilecek tek tarafi senaryodaki tutarsizliklaridir bence. Aslinda bu derece iyi kurgulanmis ufak ama lezzetli detaylari bünyesinde barindiran bir filmin çok sayida mantik hatasina yer vermesi üzücü tabi ki.

Filmdeki müzikler çok basarili sahneye cuk diye oturan cinsten.

Kisaca bol kanli adi gibi tansiyonun hep yüksek oldugu bu filmi kesinlikle ama kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Simdiden iyi seyirler...

İlgili Görseller