•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Kanlı Kontes (Elizabeth Bathory)
Kanlı Kontes (Elizabeth Bathory)
Elizabeth Bathory ünlü bir Macar kontesiydi ve şöhretli Bathory ailesinden geliyordu.

7 Ağustos 1560'da ailesine ait olan ve Macaristan da bulunan Esced Şatosu'nda dünyaya geldi. 11 yaşındayken evlendi ve düğün hediyesi olarak Chakh-tee-tseh Şato'su verildi. 15 yaşındayken ilk çocuğunu dünyaya getirdi.

Elizabeth, Hollanda kralının yeğeniydi. Amcası Transilvanya'da baş yöneticiydi. Ailesi Macaristan için Osmanlılarla mücadele etmişti.

Ömrünün çoğunu Chakh-tee-tseh Şato'sunda geçirmişti.
Kontes Elizabeth Bathory'nin bir cadı, vampir (politik şartların kurbanı) hatta kurt adam olduğu bile iddia edilmişti. Çoğu dedikodular ve söylentiler Elizabeth'in hayatıyla ilgiliydi. İddialara göre Elizabeth kanla banyo yapıyor ve bazen kan içiyordu. Büyük olasılıkla şeytana tapıyordu. Diğer görüşlere göre akıl sağlığı bozuktu ya da sadece sadistti. Yine de nedenleri ne olursa olsun internet siteleri ve kitaplar bizim Kontesi'in hayatıyla ilgili duyduğumuz merakı çözümlüyor.

Raymond T. McNally, Boston Üniversitesi'nin eski profesörü, şimdi hayatta olmayan, Dracula'yı tarihsel bir açıdan araştırmıştı. Kitaplarından birinde, Dracula bir kadındır. Mcnally bir iddiada bulunur; kadının kana olan tutkusu, onu kuşkusuz Bram?ın skandal kitabında Dracula karakteri olarak yer almasını sağlamıştır. Mcnally'nin kitabı kadının hayatıyla ilgili bir kaç ilginç detayı da gözler önüne seriyor. Macaristan hükümdarlığı gittikçe azalırken, Elizabeth akraba evliliğinden meydana gelmiş bir çocuktu. Bathory, zengin ve güçlü bir Protestan ailesiydi. Ama kuşkusuz melezleşme onları zorladı. Elizabeth'in amcası iddialara göre şeytana tapıyordu, halası Klara tanınan bir biseksüel ve lezbiyendi hizmetlilerine işkence etmekten hoşlanıyordu. Ve Elizabeth'in erkek kardeşi Stephan bir ayyaştı. Ayrıca Macnally, Bathory ailesinin Vlad, Dracula ve Imapler'le de ilgisi olduğu kanıtını da ileri sürer.

Suç: Genç kadınlara işkence edip, öldürmek. Yüzlerini ve dudaklarını iğnelemek. Onları karlı havada çıplak dışarıda ayakta tutup, üzerlerine soğuk su dökmek. Taze vücutlarından parçalar ısırıp, koparmak. (bu yüzden, kurtadam söylentileri çıkmıştır)

Suç Ortakları:
Ficzko -uşak
Helena Jo -sütanne
Dorothea Szentes (Dorka)
Katarina Beneczky-kadınları yıkayan
Anna Darvulia -yakın bir arkadaşı. Elizabeth'in kurbanlarını hizmetçi kızların arasından seçip ona göndereceğine ikna eden kişi. Eğer hizmetçi istedikleri özellikleri sağlamıyorsa, Elizabeth gözünü daha soysuz olan kızlara çevirir.

İşkenceye Maruz Kalmış Tanıklardan Birinin İfadesi:
Pola: Şırıngalarla dolu bir kafesin içine zorla atılması ve orda derisinin ince şeritler halinde sökülmesi.

Kuzeni Kont Thurzo'ya ulaşır. Şatoya baskın yapar ve Elizabeth'in dışındaki herkesi tutuklar.

Cezalar: Sanıklar mahkemeye getirilir ve 30-60 civarında kadın öldürdüklerini itiraf ederler. Gizemli bir kitap bulunduğunda, görünüşe bakılırsa Elizabeth'in el yazısıyla yazılmış 600 den fazla kurban olduğunu açıklar.

Helena Jo ve Dorothea idam edilir. Halkın önüne çıkarılırlar, elleri iple bağlanmıştır ve kurbanlarına çok fazla acı çektirmiş oldukları için canlı canlı bendenleri yakılır.

Ficzko, genç yaşından ötürü, önce başı kesilip sonra tüm kanı çekilinceye kadar bekletilir. Sonra Helena Jo ve Dorothea gibi bedeni yakılır.

Ersi mahkemeden kaçtı ve sonrasında yakalanıp, idam edildi. Elizabeth kendi şatosunda ve kendi odasında kilit altına alındı. Sadece hava almasına ve yemek yemesine izin verildi odasında.Bir süre sonra 54 yaşında öldü.

İlgili Görseller