•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Kanli Liste
Kanli Liste
Editörümüz Baris Özkan'in hazirladigi "Kanli Liste" ile geçmisten günümüze klasiklesmis ve bir sebepten dolayi korku filmleri arasinda özel bir yere sahip olan filmleri hatirlayip, arsivdeki yerlerinden yeniden aramiza dönmelerini saglayacagiz.

Günümüzde, onlarca ve hatta yüzlerce korku filmi var. Çogumuz için ise aralarindan seçim yapmak oldukça zor ve haftasonumuzu renklendirmek için kapagindan etkilenip rastgele aldigimiz filmler bizi gerçekten hayal kirikligina ugratabiliyor. Bunlarin yaninda eskiden izledigimiz ama adini hatirlayamadigimiz ya da bir sekilde zamaninda sinemada izleme firsati yakalayamadigimiz klasik yapimlar da yeniden karsimiza çiktiginda bizi oldukça sevindirebiliyor. Bu yüzden sürekli yenilerini hazirlayacagimiz bes filmlik öneri listemizin ilkini yayimliyoruz.

Haftasonunu ayaklarini uzatip, DVD izleyerek geçirmek isteyenler için iste ilk "Kanli Liste". Iyi seyirler...
1-Teksas Katliami: Geçtigimiz yüzyilin ortalarinda geçen gerçek bir hayat öyküsünden esinlenerek yapilan film, izleyen herkes üzerinde sok etkisi yaratmis, sonradan çekilecek birçok filme ilham kaynagi olmustu. Zamanina göre yeni bir korku sinemasi dali olan ?Teen Slasher? türünü baslatti. Sonradan tekrar çekildi. Belki çok fazla taklit edildi ama efsanenin baslangicinin görülmesi için mutlaka izlenmeli.

2-Garez: Artik Japon korku filmleri adina klasiklesen ?uzun düz saçli küçük kiz? ikonunu ilk baslatan filmlerden. Garezin korku sahnesi olsun olmasin psikolojik olarak germesi ve bu gerginligi film boyunca hissettirmesi sebebiyle en korkunç filmler arasinda üst siralarda yer aliyor. Gerçekten korkmak isteyenler, bunalim ve gerilimi sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film.

3-Testere: içinde bulundurdugu dehset sahneleri, muhtesem kurgusu ve sasirtici sonuyla senaristlere daha iyi kurgu yapma konusunda ders vermis bir film. Bu özelligi ile de korku sinemasinda yeni bir çag baslatti. Filmlerin daha iyi kurgulanmis, daha kaliteli yapitlar olmasini sagladi. Siddet sahneleriyle insanlarin ekrana/perdeye bakamamasini sagladi. Kaçirilmamasi gereken bir film.

4-28 Hafta Sonra: Ufuga kadar zombiyle kapli bir mekanda, insanlarin kurtulma çabasi, izleyicileri bunaltmaya, eninde sonunda kendisinin de zombi olacagi hissi vermeye fazlasiyla yetecek bir film. Basindan sonuna kadar heyecan dolu, siradanliktan uzak bir senaryosu olan, yeri geldiginde korkutmayi basaran, izleyiciyi bunaltan bir film. Özellikle aksiyon dolu ve bunaltici olmasi sebebiyle kaçirilmamali.

5-Hayalet Gemi: Içinde çok fazla korku unsuru barindirmasa da, senaryosu, akiciligi, psikolojik olarak germesi ve sasirtici sonu nedeniyle koku filmleri koleksiyonunda kesinlikle bulundurulmasi gereken bir film.