•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Kara Noel
Kara Noel
“Noel’de herkes kendi evinde olmali”
“She’s my family now”

Öncellikle filmle ilgili künye bilgilerinden bahsedeyim; yönetmeni dahil oyuncu kadrosu gençler üzerine kurulu (hos gençler üzerine olmayan kaç tane korku filmi var ki? ) ve benim bu filmi izlemekteki tek sebebim “Michelle Trachtenberg” dü. Ancak film beni ummadigim bir sekilde gerdi. Tabi bunda gecenin köründe yalniz ve uzun zaman sonra yagan yagmur ile ardinda çakan simseklerin etkisinin yüzdesini hesaplayamayacagim..

Noeli evlerinde isteyerek veya istemeyerek kizkardesleri ve bir kaç arkadasi ile kutlamak zorunda olan bir grup genç hos bayan elimizde mevcut ve de ayrica bir de yasli bir teyzemiz var ama o yokmus gibi davranalim. Buraya kadar hersey güzel (Bu cümleyi görüp klasik hersey güzel gidiyor sonra olaylar basliyor diye düsünmeyin. Film direk gererek basliyor olaylara ve flashbacklerle kurgu güzelce süsleniyor.) ancak evin önceki sahiplerinin oglu Billy annesinin yüzünden geçirdigi tramvalar sonuncunda bir sosyopat ve dolayisiyla bir seri katil olmustur. Kaldirildigi akil hastanesinden her noelde kaçma girisiminde bulunur ama basaramaz, lakin bu sefer basarili olmalidir ki gerilelim degil mi? Ancak yasadigi eve geldiginde evin içinde kendi yöntemleri ile ilerlemektedir açtigi röntgen delikleri gizli aralar vs. Ancak röntgenci sosyapatimiz bu sefer yalniz degildir, kiz kardesi ve de ayni zamanda kizi olan Agnesle birliktedir. Seri katilimiz aslinda gayet iyi niyetlidir; felsefesi de “Noel’de herkes kendi evinde olmali” dir. Özünde iyi, efendi çocuk ama iste misafir sevmeyen bir huyu var. Ve olaylarimiz gelisir..

Pek fazla spoiler vermek istemedigim için filmi anlatmak istemiyorum, filmin yönetmeni inceledigim kadar yönetmenlik konusunda biraz acemi ancak her ne kadar imdb notu 4 lerde sürünsede fena olmamis gibi.Zaten kariyerine baktigimizda senaryo konusunda az buz basarilarinin olmadigini görüyoruz..Yönetmenlik konusunda Tim Burton’dan etkilenmeler olmus gibi zira bir ara bazi bölümlerde filmi durdurup yönetmenin Tim Burton olup olmadigina bakmak zorunda kaldim her ne kadar “beetle-juice”dan bu yana tüm filmlerini ezbere bilsem de. Filme bakacak olursak gerilim için zaman olarak Noel’i seçmesi bana dogru geldi, bilmiyorum diger insanlarda nasil ama gerilimin “g”si olmayan filmlerdeki noel ortami bile beni gerer. Gece, noel gecesi, los ortamlar, kurbanin karsisina ani çikislar gerilim için yeterli ancak biraz kolaya kaçmak gibi. Makyaj konusunda ise vasattilar bazi yerlerde maskeler bariz belliydi, filmin sonunda biraz abartilar-kopmalar var ancak o da biraz Nasreddin Hoca’nin “kazanin dogurdununa inaniyorsun da öldügüne niye inanmiyorsun..” hikyasine dönüyor. Kisaca sikildiginiz bir gece gerilmek istediginizde izleyebileceginiz bir film imdb’nin 4.5 notuna ragmen.. Hiç bir sey olmazsa bile Michelle’in güzel yüzü için izlenebilir... “She’ll be my family”