•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Korku Filmleri Rehberi
Korku Filmleri Rehberi
1 - Eger filmde genç bir kiz ve o kizin sevisme sahnesi varsa, gece olmadan o kiz mutlaka ölecektir.

2 - Filmin bir sahnesinde "Kimse var mi?" diye bagiran karakteri büyük bir "sürpriz" beklemektedir. "Sürpriz"in elinde balta veya tabanca vardir ve soruyu soran bahtsiz arkadasin nerede oldugunu biliyordur. Ayni sekilde "Sen burada bekle ben bir bakip geleyim" diyenler hiçbir zaman geri gelmez.

3 - "Galiba bu sefer öldü artik kaçmama gerek yok" diye düsünen kurbanlar, katilin son bir defa dirilip izleyicilerin yüregini hoplatacagini göz ardi etmektedir. Artik kimse bu tür sürprizlere sasirmaz zannetseniz de, o sahne filmin en heyecanli bölümüdür aslinda.

4 - Filmin son sahnesinde, katilin vücudundaki 82 kursun yarasina ve kopmus kafasina bakarak kesin öldü zannetseniz de katil mutlaka son bir titreme yapar. Stüdyo bir iki yil sonra filmin devami çekmeye karar verirse diye.

5 - Iri gögüslü genç kizlar katilden kaçarken mutlaka takilip düserler. (Yer çekiminden olsa gerek!)

6 - Zavalli kurban katilden kaçabilmis ve arabaya ulasabilmis ise arabanin motorunun ilk seferde çalismayacagindan emin olabilirsiniz. Araba ancak katil kapiyi açmak üzereyken çalisir ama o durumda bile katilin arka koltuga atlamasina engel olunamaz.

Bu kisa rehberi kullanarak korku filmlerini tespit etmenin ötesinde, asagidaki korku filmlerini en azindan bir kere izlemenizi tavsiye ederiz.

Elestirmen gözüyle en iyi
Bugüne dek yüzlerce korku filmi çekildi ve en iyiden en kötüye neredeyse hepsi popüler belirli teknikleri kullandilar. Iyi filmlerin basarisinin orjinallik degil, o filmde yapilanlar oldugunu sanan yüzlerce yönetmenin biraz da kolaya kaçmak adina yapilmisi makyajlayip defalarca kez yeniden önümüze sürmesi dikkatli izleyiciler için çogu zaman can sikici olmustur.

Günümüzde neredeyse hepimizin klise gözüyle baktigi ancak heyecani arttirmak adina yönetmenlerin 1346. kez bile olsa kullanmaktan kaçinmadiklari artik hemen hemen kurallasmis bazi sahnelerden bahsedelim...