•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Öldüren Oyun
Öldüren Oyun
Gece kulübünde eglenen sekiz ögrenci, bir ara oyun olsun diye ruh çagirma seansi düzenlemeye karar verir. Ancak keyifli zaman geçirmek için baslanan bu olay kisa zamanda korku dolu gerçeküstü bir kabusa dönüsecektir...

Ruh çagirmak amaciyla kullanilan tahtada ‘Hepiniz öleceksiniz’ mesaji çikar. Ögrenciler o andan itibaren bir dizi esrarengiz cinayetin kurbani olmaya baslarlar. Katilin tahmin edilenden de yakinda oldugunun farkina varmalariyla birlikte siki arkadaslik baglarinin yerini kusku ve dehset alir. Aralarindan bir tanesi kendisinin ve arkadaslarinin hayatini kurtarmak amaciyla çocukluk anilari ve ailesinin geçmisi üzerinde düsünmeye baslar. Ortada bir katil vardir ama bu dünyadan mi, yoksa çok daha tehlikeli bir baska dünyadan mi oldugu belli degildir...

Fas 1979: Fas’a yolculuk yapan ögrenciler, bati ülkelerinden gelen bir grubun kara büyüyle gizlice ilgilendigine taniklik eder. Ancak umulandan çok daha tehlikeli bir güç ortaya çikar.

Londra 2001: Gece kulübünde düzenlenen partide eglenen bir ögrenci grubu, daha da keyiflenmek için ruh çagirma seansi düzenlemeye karar verirler. Eglence olsun diye basladiklari bu oyun, ruh çagirma tahtasi üzerinde ‘Hepiniz Öleceksiniz’ mesajinin belirmesiyle sinir bozucu bir deneyime dönüsür.

Liam adli ögrenci ( Alec Newman ) bu mesaja çok siddetli tepki verir. Liam’in odadan kaçarcasina çikarak tavan arasina siginmasiyla kiz arkadasi Annie ( Melanie Gutteridge ) onu sakinlestirmeye çalisir. Bir süre sonra da onu yalniz basina birakir. Liam onu tekrar gördügünde genç kizin cansiz bedeni yaniklarla dolu bir sekilde dans pistinde yatmaktadir.

Bu olay karsisinda sok geçiren Liam ve arkadaslari, biraz rahatlayip sakinlesmek için ortak kullandiklari eve dönerler. Gecenin bir yarisinda Webster’in ( Lukas Haas ) sesiyle uykudan siçrarlar. Dün geceki partide çekilen video kasetinde birseyler bulmustur. Annie’nin korkuyla kaçisini gösteren video kasette genç kizin esrarengiz bir gölge tarafindan izlendigi görülmektedir. Kasette izlediklerinden çilgina dönen Liam, yalniz kalmak amaciyla evden ayrilir.

Bu arada evin sigortalarinin atmasiyla ortalik karanliga bürünür. Sigortayi tamir etmek için evin bodrum katina inen Webter ile Spence, orada kara büyü ve seytanla ilgili materyalin oldugunu kesfeder. Daha da sasirtici olani, ayni yerde Liam’in babasinin 70’li yillarda Fas’ta meydana gelen kanli bir kitlesel cinayet olayina karistigini belgeleyen bir dosyanin varligidir. Bütün ipuçlari, Annie’nin ölümüyle ilgili olarak evin esrarengiz görünümlü sahibi Becker’i isaret etmektedir.

Tekrar yukariya döndüklerinde bu ögrendiklerini Liam’in arkadaslarina anlatirlar. Suçlamalarin ardi arkasi kesilmezken Stella ile Lucy farkli bir teoriyle ortaya çikar. Iki kizin düsüncesine göre Annie’nin ölümünün ruh çagirma tahtasiyla baglantisi vardir. Liam bu teoriye siddetle karsi çikar ve dogaüstü güç diye birseyin var olmadigini iddia eder. Babasinin sogukkanli bir katil oldugunu kabullenmek zorunda olduguna, Annie’nin de bir sapik tarafindan öldürüldügüne inanmak istemektedir. Tuvalete gitmek için oradan ayrilan Stella bir süre sonra vahsice öldürülmüs olarak bulunur.

Bundan sonrasinda esrarengiz cinayetler birbirini izleyecek, esrar perdesi aralanana kadar ruh çagirma seansina katilan gençler sirayla ölmeye baslayacaktir.

Bir Cuma gecesi filmi...

Yönetmenligini Marcus Adams’in üstlendigi korku filmi ‘Öldüren Oyun’ ( Long Time Dead )in yapimciligini James Gay-Rees gerçeklestirdi, senaryosunu Danziel Bronzite yazdi.

Marcus Adams ilk yönetmenlik sinavini verdigi ‘Öldüren Oyun’u tanimlarken, ‘Bir Cuma gecesi filmi’ ifadesini kullaniyor. Bilinmeyen güçler unsurlarinin bolca yer aldigi bir psikolojik gerilim filmi olan ‘Öldüren Oyun’da Ingiliz sinemasinin genç oyuncularindan olusan bir kadro yer aldi.

Korku filmlerine duydugu ilgiden yola çikarak ‘Öldüren Oyun’u çektigini belirten Marcus Adams, filmin ana temasinin ruh çagirma seanslarinda kullanilan ve ‘Ouija’ adi verilen özel tahta üzerinde gelistigini vurgulayarak su açiklamalari yapiyor:

“Film, bu tahtayi kullanan bir arkadas grubunun yol açtigi olaylar çevresinde odaklaniyor. Aksiyonun çikis noktasi olarak bu tahtayi kullanmak çok cazip geldi. Ruh çagirma seanslari herkesin bildigi, birçok insanin da denedigi olaylardir. Diyebilirim ki, hemen hemen her insanin bunlari kullanmakla ilgili anisi vardir ama simdiye kadar bir sinema filminde merkezi rol oynadigini hiç görmedim. Geriye dönük bir arastirma yaptigimda bu ruh çagirma tahtalarinin 1975 yillarinda oldukça yaygin bir oyun oldugunu, insanlara yabanci gelmeyecegini kesfettim” diyor yönetmen...Unutmadan filmin yeni bir kamera yöntemi kullanilarak çekildigini söyleyelim...

Korkunç sahneleriyle,sasirtici finaliyle ara sira ortaya çikan saglam korku filmlerinden biri... izlemediyseniz siddetle tavsiye ediyorum...