•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Otel 2
Otel 2
Quentin Tarantino’nun destegini arkasina alan Eli Roth, çok izlenen ve gerek içerdigi vahset ve hikayesi, gerekse korku filmlerine yeni bir anlayis kazandiran filmler arasinda bulunmasi sebebiyle, Otel filminin devam niteligindeki Otel: Bölüm 2’yi çekti. Ilk filmdeki gibi karakter ve senaryo yazari olan Eli Roth ayni zamanda yönetmen koltugunu da dolduruyor.

Ilk filmde bize olaylara bakis açimizi genisletme mesaji verilmisti. Çünkü anlatilan insan ticareti aginda tüm Slovakya’yi ve her meslekten insani kaplayan bir kitle mevcuttu. Hatta Slovakya disina, kurbanlar için yönlendirici kisiler gönderilmisti. Gerçekten sistem(ve haliyle senaryo) çok iyi kurgulanmis, oturtulmustu. Bu filmde ise agin aslinda sanilandan çok daha genis oldugu görülüyor. Ayrica bu ticaretin içine giren insanlarin av seçme yöntemleri gibi ilk filmde yanitsiz kalan pek çok soru cevaplaniyor Otel 2'de.

Italya’da sanat egitimi alan üç kiz, yapmak istedikleri Avrupa gezisini, nü modelliklerini yapan ve onlara birkaç konuda yardim eden bir kadinin tavsiyesi üzerine degistirerek, Slovakya’ya giderler. Amaçlari eglenmek ve güzel yerler görmektir. Fakat bilmeden, çok büyük bir ticaret aginin esirleri olmaktadirlar...

Ilk filmin basrol oyuncusu Jay Hernandez’in canlandirdigi Paxton karakteri iki film arasinda zaman açisindan baglayici bir unsur tasiyor. Ama Jay Hernandez’in bu filmdeki rolünün kisa oldugunu belirtmemiz gerek.

Otel, içinde barindirdigi vahset ve siddet sahneleri nedeniyle genis yanki uyandirmisti. Bir çok kisi filmin yarisina gelmeden salonlari bosaltmisti. Bu bakimdan Bölüm 2’nin ilk filmi aratmayacagini belirtmeliyiz.

Eli Roth’un aslinda bu filmde pek yeni bir sey yaptigini söylemek mümkün degil. Sadece cevapsiz kalmis birkaç soruyu cevaplandirmis. Onun disindaysa ilk filmdekini andiran bir senaryo yazmis. Roth, ilk filmin basarisinin üzerine yatmis gibi görünüyor.

Filmin en büyük artisi kendine has gerçekçi ve cesur iskence sahneleri ve kurgu. Ama demin de belirttigim gibi kurgu ilk filmdekinden pek farkli degil. O yüzden Bölüm 2’nin, ilk film kadar ses getirmeyecegini düsünüyorum.

Oyunculuk ve flmin genel olarak içinde bulundugu bunalim-kasvet havasi ilk filmdeki gibi gayet iyi. Yavanliktan ve yapayliktan uzak, olmasi gerektigi gibi oynanmis roller, filme arti bir yön daha katmis. Özellikle korku ve bunalim sahnelerindeki tepki, davranislar gayet gerçekçi.

Otel 2’nin diger bir iyi yönü ise tasvir. Özellikle kasaba üzerindeki kasvet ile mekanlar çok iyi hissettirilmis.

Sonuç olarak; Otel 2, vahseti,siddeti,gerilim ve bunalimi had safhada tutan bir film. Her ne kadar ilk filme benzese ve onun gölgesinde kalsa da kurgusal ve görsellik açisindan seyirciyi tatmin eden bir yapit. Eger vahset sahnelerine karsi dayanikliysaniz ve saglam bir mideniz varsa, kaçirmamanizi tavsiye ediyoruz!