•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Otel
Otel
Amerikali iki gencin, Avrupa seyahatlerinde yasadiklari dehset dolu olaylari anlatan "Hostel / Otel"de, izleyicileri kan ve iskence görmeye davet eden yönetmen, tartismalarin odak noktasina yerlesen Eli Roth.

"Cabin Fever - Dehsetin Gözleri" filminin yönetmeni Eli Roth'un ikinci filmi olan "Otel" içerdigi siddet sahneleriyle son günlerin en çok tepki toplayan filmlerinden biri oldu.

Filmin yapimcilarindan biri olan ve Eli Roth'u her anlamda destekledigini gizlemeyen bir baska siddet sever yönetmen, Quentin Tarantino ise filmin herkese göre olmadigi görüsünde.

Bu film herkese göre degil, dogru. Ama "extreme" sporlari duymussunuzdur, ve eger bu tip sporlar ilginizi çekiyorsa, o zaman "Hostel / Otel" de tam size göre bir film demektir.

Filmin büyük bir bölümünün geçtigi Slovakya'da genç kizlarin fahise olarak gösterilmesi "Hostel / Otel" filminin sert elestiriler almasina neden oldu.

Aklindaki bir fikri Tarantino'ya anlatan Roth, "Hostel / Otel"i onun zorlamalariyla senaryolastirmis.

Quentin senaryoyu okudu ve "Bu gerçekten hastalikli bir sey ve bunu dogru çekersen bir Amerikan klasigi olabilir. Ben de içinde yer almak isterim" dedi. Yani onun bize katilmasi tamamen birlikte takilip film izledigimiz için oldu ve tabii ikimizin de inandigi bir sey yapmak istedigimiz için.

Tarantino ise Eli Roth'un çok güçlü bir yönetmen olduguna inaniyor.

Ben "Cabin Fever"i tam 7 kez seyrettim. Eve gelen kizlarla izlemek için iyi bir film bence. Ve bana sorarsaniz Roth çok iyi, müthis bir yönetmen. Bence korku sinemasinin bekledigi yönetmen o.


Filminin Slovaklar tarafindan "Geceyarisi Ekspresi" gibi karsilanacagini tahmin ettigini söyleyen yönetmen Eli Roth, "Ben bu filmi aslinda Amerikalilarin cehaletini göstermek için çektim" dedi. Roth, "Slovakya'yi, Amerikalilar bu ülkenin var oldugunu bile bilmedikleri için seçtim. Filmim bir cografya yapiti degil ama Amerikalilarin cahilligini göstermeyi amaçliyor" dedi.

Film ekibinin asla Slovakya'ya ugramamasi, çekimlerin komünist dönemde ortak devlete sahip olduklari Çek Cumhuriyeti'nde yapilmis olmasi da ironik bir durum.

Çek Cumhuriyeti'nde bazi sahneleri kesildigi halde film Slovakya sinemalarinda sansür edilmeden gösteriliyor. Filmin garip yanlarindan biri de Rus gangsterler disinda bütün yerli karakterlerin, Slovakça degil de Çekçe konusuyor olmasi.

Uluslararasi üne sahip sinemaci Quentin Tarantino, bir Eli Roth filmi olan "OTEL/HOSTEL" la karsimizda. Film yazar-yönetmen Eli Roth'un hit olan 2002 yapimi ilk filmi "CABIN FEVER/DEHSETIN GÖZLERI" nin devami niteliginde. Ilkinden daha korkunç olan "OTEL/HOSTEL" insan dogasinin ve genel olarak dünyanin en dehset verici yönlerinden çogunun bir karisimini sunarken, insan trafigi, uluslararasi organize suç ve seks turizminin imkansiz ama gerçek hikayelerinden derlendi. Son derece ayrintili görüntülere yer verilen, gerçekten tedirgin edici film, korku türünün en koyu hayranlarini bile hayrete düsürecek.

Otel, üniversite mezunu iki gencin sirt çantalariyla yaptiklari Avrupa gezisini konu aliyor. Paxton ve Josh, sonunda sirt çantali Amerikalilarin nirvanasi olarak bilinen ögrenci pansiyonuna gelirler. Bu özel yer bir Slovak kasabasinin disindadir ve güzel olduklari kadar da çaresiz Dogu Avrupali kadinlarla doludur. Iki kafadar çok geçmeden egzotik güzeller Natalya ve Svetlana'yla yakinlasirlar.

Güzel vakit geçirdikleri için ilk önce bir sey fark etmeyen iki Amerikali, kisa süre sonra kendilerini, gitgide daha kötülesen bir durumun içinde bulurlar. Paxton ve Josh, eger hayatta kalabilirlerse, bu durumun, insanin dogasinin en hastalikli ve karanlik gizli köseleri kadar genis ve derin oldugunu kesfedeceklerdir....