•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Otostopçu
Otostopçu
Teksas Katliami ve Dehset Sokagi filminin yapimcilari tarafindan hazirlanan, basrolünde Sean Bean ve Sophia Bush’un oynadigi Otostopçu, adindan da anlasildigi üzere, bir otostopçu ve onu arabasina alan insanlarin hikayesini anlatiyor.

Yagmurlu bir aksam, arabalariyla sehirlerarasi yolculuk yapan iki genç ( Sophia Bush – Zachary Knighton ) görüs mesafesinin kisa olmasi nedeniyle arabasi bozulmus ve otostop yapan bir adama ( Sean Bean ) neredeyse çarpacaklardir. Kazadan ucu ucuna kurtulan ve ürken gençler, otostopçunun zarar görmedigini anlayarak hizla uzaklasirlar. Mola yerine geldiklerinde otostopçu adami tekrar görürler ve yaptiklarindan utanarak onu arabalarina alirlar. Fakat bu adam siradan bir adam degildir, insanlari öldürmekten zevk alan psikopatin biridir...

Öncelikle filmin –hikayesi geregi- neredeyse tamaminin yollarda geçtigini belirtmeliyiz. Ve seyirciyi atmosfere sokmak için karanlik -yagmurlu- sisli anlatim gibi kliselerden hayli uzak durulmus. Günesli ve gayet güzel günlerde bile belanin insana musallat olabilecegi hayli açik bir sekilde ifade edilmis.

Otostopçu, içinde ani ve sasirtici sahneleri barindiran bir film. Üstelik bu sahnelerin gerçekten ne zaman geleceginin bilinmemesinin filme çok büyük bir artisi olmus. Her an tetikte olmamiz gerektigi sinyalini veriyor.

Filmin izleyiciye korkudan ziyade bunalim-sikilma hissini verdigini belirtmeliyiz. Musallat olma ya da basina bela olma diye tabir edebilecegimiz eylemler, bu hikayenin ana temasini olusturuyor ve bu gerçekten de gayet basarili olarak yansitilmis.

Filmin oyuncularindan Sean Bean ve Sophia Bush taninan ve oyunculuklariyla kendilerini ispatlamis kisiler. Bu karakterler yaninda popülerlik açisindan Zachary Knighton her ne kadar zayif kalsada, o da oyunculugu ve kariyeriyle basarili ve taninan bir oyuncu. Sahsi kanaatim Sean Bean’in psikopat rolüne biçilmis kaftan oldugu yönünde, çünkü abarti rollerden ve mimiklerden bir o kadar uzak ve yine bir o kadar yakin olabilme özelligi pek fazla oyuncuda bulunmayan bir özellik. Bu sebepten zaten Sean Bean oynadigi her rolde (Yüzüklerin Efendisindeki Boromir rolünde bile) hafif bir sinirli-ruh hastasi kisileri oynuyor.


Özet olarak; görsellik ve özgünlük bakimindan tebriki hak eden bu film, kendine has konusu, kliselerden uzakligi ve oyunculugu ile, kisacasi herseyi ile izlenmeye deger bir film. Kaçirmamanizi tavsiye ediyoruz.