•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Özel Dosya: True Blood - Bölüm I
Özel Dosya: True Blood - Bölüm I
"Japon bilim adamlarinin gerçek kan isimli sentetik kan ürününü gelistirmesi, vampirlerin insan kanina ihtiyacini ortadan kaldirir ve vampirler tabutlarindan çikip dünyaya varliklarini açiklarlar." Charlaine Harris'in Güneyli Vampir Romanlari serisi vampirlerin büyük açiliminin birkaç yil sonrasinda basliyor. Harris vampirler ve diger dogaüstü yaratiklar üzerine detayli bir mitoloji ve alternatif bir tarih kuruyor. Bu mitolojinin merkezinde de komik garson kizimiz Sookie Stackhouse var. 
Sookie siradan bir garson degil, bir telepat. Bon Temps isimli küçük bir kasabada yasiyor ve kontrol edemedigi zihin okuma yetenegi yüzünden kasabada dengesiz ve tuhaf biri olarak taniniyor. Sookie'nin zihin okuma yetenegi küçükken baslamis, zihnini digerlerinin düsüncelerine kapatip odaklanamadigi için sürekli sorunlar yasamis ve 24 yasina kadar hiç erkek arkadasi olmamis. Bunun sebebi akli basinda erkeklerin Sookie gibi tuhaf bir kizla çikmak istememesi, zaten ne düsündüklerini her an bildigi için (pek de saygin seyler degil) karsisinda pek sanslari yok. Ama bu barda erkeklerin sik sik ona asilmadiklari manasina gelmiyor, çünkü erkekler sarhos oluyor ve Sookie de güzel görünüyor. Kizimiz tuhaf olmasinin yanisira, sarisin mavi gözlü bir fistik. Sookie telepati yetenegini bir sanssizlik olarak görüyor çünkü, insanlarin zihinlerini okumak genelde hosuna gitmeyen seyler ögrenmesine sebep oluyor. Kasabada kimin esini aldattigini, hangi erkegin aksamlari evine gidip kadin çorabi giymekten hoslandigini, arkadasiyla sohbet ederken arkadasinin onu dinlemeyip bambaska seyler düsündügünü biliyor. Üstelik bunlari bildigini çaktirmamasi lazim.

Bu sebeple Bon Temps'ta çalistigi Merlottes bara Bill Compton isimli vampir gelip de onun düsüncelerini okuyamadigini anlayinca büyük bir rahatlama yasiyor. Karsisindaki erkegin ne düsündügünü bilmemek onun için büyük bir yenilik ve yaksili vampir Bill'e ilgi duymaya basliyor. Ama o bir vampir, hem de kötü söhretlisinden. Sookie'nin Bill'le iliskisi onu baska vampirlerle ve dünyanin henüz tanimadagi baska dogaüstü yaratiklarla tanistiriyor, hepsi de tehlikeli ve potansiyel katil. Bu sirada Sookie'nin is arkadaslarindan birinin öldürülmesi de siranin onda olabilecegini düsündürüyor...

İlgili Görseller