•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Özel Dosya: True Blood - Bölüm III
Özel Dosya: True Blood - Bölüm III
"Six Feet Under" dizisinin basarisindan sonra ne yazsa izlenir kategorisine giren Alan Ball'un televizyona uyarladigi True Blood 2008'de gösterilmeye basladigindan itibaren, hem yüksek sayida izleyiciye ulasti, hem de Golden Globe, Emmy gibi önemli ödüller aldi. Su anda dizinin dördüncü sezonu yayinlanmakta ve simdiden besinci sezona da Alan Ball'la devam edilecegi belli olmus durumda. Kitap serisinin yazari Charlaine Harris de röportajlarinda diziden ve Alan Ball'un seriye bakisindan hosnut oldugunu belirtiyor.


Televizyon dizisi orjinal kitap serisinin ruhunu korumakla birlikte, birebir bir uyarlama degil. Pek çok yerde heyecan ve tempoyu arttirmak için yapilan degisiklikler diziyi bir üst seviyeye tasimis. Kitaplari onikiser bölüme çevirirken eklenen ya da ön plana çikarilan karakterler var.

Kitap ve dizi arasindaki en göze çarpan farklari söyle siralayabiliriz;

· Tv dizisinde, ilk sezonun sonlarinda Bill Sookie'yi kurtarmak için kendi hayatini tehlikeye atip günese çikiyor. Kitapta böyle bir bölüm olmadigi gibi, vampirlerin her zaman kendi irklarini ilk sirada tuttuklari defalarca belirtiliyor.
· Jason kitap serisinde Günes Kardesligine katilmiyor.
· Lafayette ikinci kitabin baslarinda ölüyor. Dizide dördüncü sezonda hala hayatta. Dizide üçüncü ve dördüncü sezonlarda sevgilisini canlandiran Jesus da kitaplarda yer almiyor.
· Sam Merlotte'un ailesi kitaplarda yer almiyor.
· Maryann Forrester karakteri kitapta yok. Sookie'ye bir menad saldiriyor ama dizideki gibi bütün sezona yayilan bir karakter yok.
· Tara karakteri dizide daha detayli islenmis. Kitap serisinde Sookie ile aralari soguk ve çok görüsmüyorlar. Ayrica dizide Tara karakteri Afro-Amerikali olarak betimlenirken kitapta böyle bir bilgi yok.
· Kitap serisinde Tara ve Sam'in iliskisi olmuyor.
· Dizide Bill tarafindan dönüstürülen Jessica Hamby karakteri kitaplarda yok.
· Kitap serisinde Bill kral degil.

Anna Paquin

Sookie karakterini canlandiran Anna Paquin ilk baslarda kitap serisinin hayranlari tarafindan tepkiyle karsilansa da, dizideki basarisini aldigi Golden Globe'la ispatladi. Ayrica dizide vampir sevgilisi Bill karakterini canlandiran Ingiliz aktör Stephen Moyer'la evlendi. Eric Northman karakterini canlandiran Isveçli aktör Alexander Skarsgård, ülkesindeki ününü tüm dünyaya bu dizi ile yaydi.

Dördüncü sezon finalinin yaklastigi bu günlerde, bu diziyi henüz seyretmediyseniz, simdi baslamanizi öneririz.

İlgili Görseller