•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Se7en
Se7en
Andrew Kevin Walker tarafindan kaleme alinan David Fincher tarafindan yönetilip 1995 yilinda vizyona giren film Brad Pitt,Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow gibi güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor.

Morgan Freeman 7 gün sonra emekli olacak isinin ehli, ufak ayrintilardan dahi büyük davalari çözebilen Dedektif Somerset’i canlandiriyor. Bu son 7 gün içerisinde ise pek belaya bulasmamak ve huzurlu bir emeklilik geçirmek istiyordur. Zira cinayet masasinda gördükleri kendini tüm dünyadan sogutmustur. Brad Pitt ise gelecek vaat eden büyük davalari çözüp kariyerinde hizli bir gelisme göstermek isteyen genç Dedektif Mills olarak karsimiza çikiyor. Tayini için huzurlu bir yer yerine çok sey ögrenecegine inandigi Dedektif Somerset’in yanini seçiyor.

Kaptanlari tarafindan ikisi farkli cinayet davalarina atanirlar ancak yasli kurt Somerset iki cinayetdeki mesajlari kesfederek iki cinayetin de ayni kisi tarafindan islendigini ve ortak bir amaci oldugunu kesfeder. Bu cinayetlerin islenme nedeni hristiyanlarin büyük 7 günahidir. Bunlar:

1 Lust ( Sehvet)
2 Gluttony (Oburluk)
3 Greed (Açgözlülük,Hirs)
4 Sloth (Tembellik)
5 Wrath (Gazap,Öfke)
6 Envy (Kiskançlik)
7 Pride (Gurur)

Dedektif Somerset “Hirs” ve “Oburluk” arasindaki iliskiyi bulup cinayetleri tek bir dava haline getirdikten sonra hevesli olan genç dedektif Mills e devreder tüm davayi, Ancak Mills’in karisinin çabalari ve Somerset’in mesleki içgüdülerinin çekimi yüzünden Mills ve Somerset ortak olarak davaya bakarlar. Amaçlari seri katillerinin7 cinayeti tamamlamasini önlemektir. Somerset’in ince elleyip sik dokumasi seytani ayrintilarda bulmasi, Mills’in atikligi ile davada çok ilerlerler. Seri katilin kimligini ve oturdugu evi kesfederler ancak katilimiz 5 cinayetini isledikten sonra polis merkezine gelip üzerinde son 2 kurbanin kaniyla içeri girer. Tüm suçlari kabul edecegini ve Ruh sagligini öne atip davadan yirtmak gibi bir talepde bulunmyacagini söyler. Karsiliginda ise tek istedigi iki dedektifimizi de son iki cesedin bulundugu yere götürmektir. Aksi takdirde ise son 2 ceset hiç bulanamayacak ve katil davadan deli raporu ile kurtulacaktir. Dedektiflerimiz teklifi kabul eder ve 7 günah saçmaligini tamamlamaya hazirlanirlar.

Iki dedektif ve seri katil cesetlerin oldugu yere giderken dini bütün seri katil cinayetlerinin sebeplerini ve bunlarin yedi günahla baglantilarini açiklar.

1995 yapimi olmasina ragmen piyasadaki bu türdeki pek çok filmi geride birakan bu bas yapit, zaten seri katil filmlerinde bir kilometre tasi oldugunu ispat etmektedir.