•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Seytanin Hücresi
Seytanin Hücresi
Seytanin Hücresi, Fransiz korku sinemasinin bir ürünü. Film, hapishaneye giren bir adamin, yataginin basucundaki bir duvartasinin içinden, eski bir seri katile ait incelemelerin ve gündelik hayati ile ilgili aldigi notlarin bulundugu bir defter bulmasini konu aliyor. Bu defterle bir anda hayati degisir. Kendisini dolandirmis olan karisindan intikam almak için hapisaneden kaçma firsati dogar. Çünkü buldugu defterde seri katilin karabüyü ile ilgili arastirmalari sonucu kesfettigi notlar yazilidir. Böylece bir ruh hastasi, bir travesti, bir ögretmen ve kahramanimizdan olusan oda arkadaslari, hapishaneden kaçmaya çalisirlar.

Öncelikle filmin biraz eski oldugunu belirtmeliyim. 2002 yapimi olmasina karsin Amerika’da gösterim tarihi 2006 idi. Bu da efektlerin günümüze göre etkileyiciligini ve inandiriciligini azaltmis.

Seytanin Hücresi, temasal açidan diger yapitlarla pek benzerlik göstermiyor, hatta filmin büyük bir kismi bilinmezlikle gidiyor. Diger bir deyisle senaryo, filmin en büyük artilarindan.
Bununla beraber baslangiçta ilgi uyandirmasina karsin film, ilerleyen zamanlarda izleyiciyi sikabiliyor.

Filmin en büyük eksilerinden biri ise oyunculuk. Oyuncular korku sahnesi disindaki oyunculuklarinda gayet basarililar. Ama korku sahneleri inandirici olmadigindan, film atmosferini ve etkisini kaybediyor. Öyle ki mevzubahis defteri bulduklarinda ve etkilerini gördüklerinde kimse olmasi gerektigi kadar sasirmiyor, sanki böyle birseyi bekliyorlarmis gibi davraniyorlar.

Özet olarak, Seytanin Hücresi, bol vakti olup da aklina yapacak birsey gelmeyen korkuseverler ya da mümkün oldugunca çok korku sinemasi izlemek isteyen koleksiyoncularin izlemesi gereken bir film.