•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Seytanin Oteli
Seytanin Oteli
Seytan’in Oteli, konusu itibariyle kült filmler statüsünde olan bir gençlik korku filmi.

Film, bes kisiden olusan bir arkadas grubu kayak yapmak için Norveç’in Jotunheimen Dagi'na gitmesi sonucu baslarina gelen olaylari konu aliyor.

Birçok gençlik korku filminde görebilecegimiz sekilde grup; iki sevgili çift ile bir firlama ve grubun nese kaynagi olan gençten olusuyor. Ne yazik ki kayak yaparken gençlerden biri bacagini kirar ve eglenceleri kâbusa dönüsür. Arkadaslari derhal iyilestirmek için acil bir çözüm düsünen grup üyeleri, arabalari çok uzakta oldugundan dolayi kapali bir mekan aramaya baslarlar. Kar ve buzla kapli dagda tek bir bina bulabilmislerdir; kimsesiz bir otel. Otele girdikten sonra içecek bir-iki sey bulduktan sonra iyice keyiflenen arkadaslar, bir süre sonra otelin aslinda issiz olmadigini anlarlar.

Film anlattigim üzere konu itibariyle pek de özgün degil. Bu tür konularda ( tamamen olmasa da çok büyük oranda ) benzer filmler zaten bulunmakta. Bu bakimdan filmin Amerika yapimi olmadigini da düsünürsek, tüm dünya gençliginin ayni dertten mustarip oldugu söyleyebiliriz.

Filmin geçtigi mekânda zaten detaya ihtiyaç duyan tek yapi otel oldugundan, iyi tasvir edilmis. Mekânlari anlamakta bir sikinti çekmiyoruz. Yine de otelin ( belki de Norveç kültürünü iyi bilmedigimizden ) bende daha çok kislik bir ev çagrisimi yaptigini söylemeliyim.

Filmi izlerken, karakter tasvirlerinin detayi sayesinde gençlerin baslarina gelecek olaylari kestirebiliyoruz. Güçlü karakterli olan, itinayla anlatilan roller bu filmde de basrolü çekiyor ve filmin sonunu belirliyor.

Oyunculuk açisindan baktigimizda filmin vasatin üzerinde söyleyebiliriz. Kendi bransindaki diger filmlerle kiyasladigimizda oyunculugu gerçekten tebriki hak ediyor.

Korku filmlerinden asina oldugumuz karanlik anlatimlar bu filmde de karsimiza çikiyor. Ama abartidan kesinlikle uzak durulmus. Isiklar olmasi gerektigi gibi, hatta bazi karanlik sahneler isiklandirilmis bile diyebiliriz.

Sonuç olarak, Seytan’in Oteli, bize bakis açisi ve senaryo açisindan herhangi bir yenilik getirmese de, kült gençlik korku/gerilim filmlerini seven izleyicilerin koleksiyonlarina katmalari gereken bir film.