•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Teksas Katliami
Teksas Katliami
18 Agustos 1973 günü bes arkadasin iyi bir aksam geçirmek için yola çiktiklari gün, hiç de onlarin umdugu gibi olmamisti. Yolda karsilastiklari yarali bir genç kizi yardim etmek amaciyla arabalarina almalari, onlarin kaderini degistirdi...

Teksas Katliami, birçok kisiyi öldürüp, onlarin derilerinden kendine maske yapan, dünya çapinda ‘Leatherface’ adiyla taninan 'Derisurat' lakapli Ed Gein’in “gerçek” hikayesidir.
60’larin sonu ile 70’lerin basinda tüm Amerika’ya korku salan, o zamanlardan bu yana en çok korkulan seri katil olan Derisurat’in isledigi cinayetlerle ilgili Teksas Katliami davasi hala kapanmamistir.

Bu gerçek hikayeden esinlenerek ilk olarak 1974’te 150.000 dolar gibi az bir bütçe ile çekilen Teksas Katliami filmi, gerçekçi sahneleri ve insanin kanini donduran hikayesi ile izlenme rekorkari kirmis, kisa sürede kült filmler arasinda yerini almisti. Efsane haline gelen bu film, daha sonra türünün (Teen Slasher) bir çok filmine ilham vermistir. Yani bir çok gençlik korku filmlerinin kaynagi bu film ve bu hikayedir.

74’teki filmin günümüze uyarlamasi olan 2003 yapimi Teksas Katliami’nda, bes genç, New Mexico kentinden uyusturucu satin aldiktan sonra, konser için Dallas’a giderler. Yoldayken rastladiklari – neredeyse çarptiklari – yarali bir kizi arabalarina alirlar. Garip tavirlar içindeki bu kiz sürekli “Beni oraya götürmeyin.” demektedir. Henüz arkadas grubu, onun ne demeye çalistigini anlamamisken, kiz intihar eder. Bu olayi polise bildirmeleri gerekmektedir. Gördükleri ilk yerlesim yerinde dururlar. Bu onlarin yaptigi en ölümcül hata olur.

Teksas Katliami gerilim ve vahset odakli bir film. Kanli sahneler nedeni ile bir çok insanin filmi sonuna kadar izleyemedigini belirtmeliyiz. Derisurat’in zamaninda yaptigi vahsilikler gayet anlasilir bir biçimde tasvir edilmis. Katliam sahneleri çok gerçekçi. Izlerken gerçekten irkilebilirsiniz.

Bütün “teen-slasher”lardan asina oldugumuz los ve issiz sahneler filmin geneline hakim. Gündüz vaktinde bile yapilarin içi isik almiyor, konutlarin oldugu yerden insanlar geçmiyor ki zaten konutlar toplu yerlesim merkezlerine uzak yerlerde. Nitekim “issizligin” cezbedici yani gerçek Teksas Katliami’nin geçtigi mekanda da evlerin böyle olmasi.

Filmde, gerçek video kayitlari ve görüntülerin de kullanilmasi izleyiciyi gerçekten atmosfere sokuyor.
Neticede, kült filmler arasinda yer edinmis, efsane haline gelmis bir filmin yeniden uyarlamasi ve “gerçek” oldugu için Teksas Katliami’nin digr “teen slasher”lara göre çekici bir yönü var. Yasanmis olaylari izlemek hosunuza gidiyorsa kesinlikle kaçirmayin diyoruz.