•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Wrong Turn 2
Wrong Turn 2
Serinin ikinci filmiyle karsi karsiyayiz.

Hemen hemen ilkinin aynisi gibi görünse de aslinda bazi degisiklikler var. Ancak sanirim bu degisiklikler genel itibariyle begenilmemis. Zira Wrong Turn 1'in imdb puani 6 iken Wrong Turn 2'nin puani 5,5. Peki ama neden? Bunu daha sonra konusacagiz simdi hemen filme geçelim:

Oyunculuklar vasat.

Evet çok düz ve basit konustum galiba ama öyle, filmde çok fazla oyunculuk ihtiyaci olan sahne yok, olanlarda ise durumu kurtarabilen bir kadro var, bunun haricinde oyunculuktan bahsedilecek bir olay yok.

Film çekimleri güzel olmus, enteresan ölümler, parçalanmalar falan var.  Mekanlar ise birinci filmin devami niteliginde.

Iste geldik senaryoya; korku filmini korku ögesi bazindan inceleyecek olursak, ben bu tip filmlerde korkmuyorum zaten.  Adamin biri gelip "bööö" yapinca korkmuyorum haci ne yapayim? Ancak ilk filmde ben ve benim gibi izleyicilerde merak uyandiran "nasi yasiyo lan bunlar" sorusuna biraz yanit verilmis bu filmde. Evleri, nasil yemek yedikleri, nasil dogurduklari bile var. Iste bu nedenle bence çok güzel olmus. Benim gözümde bu filmin puanini arttirir, ancak az önce de bahsettigim gibi, imdb'de bi düsüse neden olmus.

Filmin son sahnesi "3 geliyor 3" der cinsten, hatta konu bile belli sanki, yeni bir "28 Gün Sonra" mi geliyor ne? Zira o bitis ona dalalet.

Simdi de gelelim su puan düsüsü mevzusuna:

Açikçasi ben biraz haksiz görüyorum bu puan düsüklügünü, zaten Wrong Turn serisi size pek bir sey vaadetmez. Örnegin Al Pacino yoktur, Robert De Niro yoktur ya da ne bileyim yazari J.R.R.Tolkien degildir. Beklediginiz neydi de bulamadiniz ki? Birincisinin ardindan nasil bir degisiklik yapilabilirdi ki? Konu belli iste, bunun üzerine gitmek zorunda olduklarina göre de ikinci film için olabilecek en iyi filmlerden birisi budur.

Su bizim meshur Keloglan hikayesinin yeniden film yapilacagini söylediklerinde çok umutlanmistim. Aradan bir süre geçti ve oynayacak oyuncular açiklandi: Mehmet Ali Erbil, Özcan Deniz, Petek Dinçöz... O an karar verdim ki mümkün degil güzel bir film olamaz. Neden? Çünkü bu oyuncularla en fazla hangi filmi çekebilirsin ki? Diger yandan baska bir soru geldi aklima; elimde gerçekten adam gibi bir senaryo olsa, adam gibi de bir film çekmek istesem, bu oyunculari mi seçerdim? Tabii ki hayir. Demek ki bu film boktan bir film olacaktir diye düsündüm. Peki ne oldu? Pekçok arkadasim filmin yarisinda sinemadan ayrilmis. Ben televizyonda izledim ve karar verdim ki dünyanin belki de en dandik filmi.

Özetle konuyu suraya bagliyorum; Wrong Turn 2'nin nasil bir film olacagi zaten belliydi. Ilki nasildi ki ikincisi ne olsun? Persembenin gelisi çarsambadan belli olur demis ya atalarimiz heh iste öyle yani. Özetle çok çok iyi bir korku filmi degil. Korku filmlerine yeni bir bakis açisi getiren, çigir açan bir korku filmi degil. Ancak kötü de degil. Ilk film gibi iste, aslinda bu kadar yoruma bile gerek yoktu, sadece bir cümle ile "ilk film kadar iyi, ilk film kadar kötü, ilk film kadar orta" yazip biraksaymisim ancak öyle olmuyor iste, baslayinca duramiyor insan, hele bi de agiz ishali olunca hiç olmuyor o is.

Kisisel Puan: 6

Kaynak:http://haydangelen.wordpress.com/wrongturn2/

İlgili Görseller