•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Yaratiklar - Slither
Yaratiklar - Slither
Korku filmleri sadece korkutmak için degildir. Bunun en iyi örneklerinden biri de Yaratiklar(Slither). 80?lerdeki canavarli-yaratikli, uçuk-kaçik ve kalitesiz efektlerle bezenmis filmleri hatirlayanlar için Slither çok sayida gönderme içeriyor. Konu 'Korkunç Bir Film' serisindeki kadar daginik ve komedi agirlikli degil ancak film kendi ve ilham alindigi filmler ile dalga geçmeyi de hiç birakmiyor. Ne demek istedigimi anlatmak için filmin konusundan kisaca bahsetmem gerekiyor.

Wheelsy kendi halinde bir Amerikan kasabasidir. Kasabanin en zenginlerinden olan Grant, genç ve güzel esi Starla ile çok da iyi olmayan bir evlilik sürdürmektedir. Bunun sebebi aralarindaki yas farki ve Grant?in esine nazaran çok da çekici biri olmamasi sayilabilir. Bir gece aralarinda çikan bir tatsizliktan sonra disariya çikan Grant bir barda, eskiden kendisine asik olan, bir arkadasinin kardesine rastlar. Ikili biraz içtikten sonra ormana giderler ve burada bir meteorun içinde dünyaya düsmüs tuhaf bir sey ile karsilasirlar. Grant buldugu kozanin içinden çikan ignemsi seyin gögsüne girmesi ile yaratigin kontrolüne geçer ve olaylar gelisir...

Tipik, sevimli ve klise bir hikaye degil mi? Ancak sandigim gibi yazar/yönetmen James Gunn, bu hikayeye ciddi bir hava katmak istememis. Film daha ilk sahnelerinden itibaren kendini tiye almaya basliyor. Çünkü hikayeyi bir yana birakirsam, filmdeki sahneler bile neredeyse ben bunu izlemistim dedirtecek cinsten. Sahnelere yedirilen diyaloglar ise filmin gerçek karakterini ortaya çikartiyor.

Karakterler kendilerinin dünyayi kurtardiklarina ya da herkesin ölecegine inanmiyorlar. Özellikle Serif Bill Pardy filmin kahramani olmaya aday ama asla bunun gazina gelmiyor ve karsilastigi seylere sokaktaki biri gibi samimi tepkiler veriyor. Starla ise kocasina sadik bir es olma takintisi ile yaratiga dönüsen Grant?e uzunca bir süre, hatta filmin sonuna dek sevgi ile yaklasiyor. Filmin diger kahramanlari da onlardan beklemedigimiz bir performansta eglencenin hiç azalmamasini sagliyorlar. Basarmalarini bekledigimiz olaylari ellerine yüzlerine bulastiran karakterler hiç beklemedigimiz anlarda da bir seyleri yoluna koyuyorlar.

Filmin, en çok hosuma giden yönüne gelirsek, efektler ve çekimlerin son derece kaliteli oldugunu rahatlikla söyleyebilirim. Günümüz filmlerinin sahip oldugu imkanlari hiçbir masraftan kaçmadan kullanmislar. Basit, eglenceli bir film oldugu halde kullanilan makyajlardan bilgisayar efektlerine kadar filmin oldukça tatmin edici oldugunu söyleyebilirim. Sahnelerin konseptleri yine tanidik, korku filmlerine özgüler gene de çekim teknikleri, hareketlilik ve oyuncularin performanslari bu zor projeyi beklenenden çok iyi bir yere tasimis.

Filmin basarisindaki en önemli etkenlerden biri de yönetmenin bu tip korku filmlerinin büyük bir hayrani olmasi sayilabilir. Konuya ve türe oldukça hakim olmasi ve gençliginin verdigi enerji ile çok titiz ve basarili bir is çikartmis James Gunn.

Slither'i eglenceli korku ögeleri içeren bir film izlemek isteyen herkese tavsiye edebilirim. Içindeki göndermelerin hepsi (ki oldukça çok sayida var) anlasilmasa bile film ince espirilerle dolu. Bu yüzden filmi gerilmekten çok yüzünüzde bir tebessüm ile izleyeceginize eminim.

Bu arada filmi DVD olarak edinmenizi tavsiye ederim. Içindeki Bonus seçenekler oldukça çok ve hepsi birbirinden keyifli. Dolu dolu bir içerik ile gelen DVD?yi pekçok yerde çok uygun fiyata bulmak mümkün. Içimdeki yaratikla birlikte hepinize iyi seyirler dilerim...

İlgili Görseller