•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Yasanmis, Gerçek Dehsetler...
Yasanmis, Gerçek Dehsetler...
Gerçek olaylara dayanan filmler korku filmleri içinde ayri bir yere sahiptir. Çünkü bu filmlerde yasananlar birileri tarafindan bir zamanlar gerçekten yasanmistir. Her ne kadar bu hikayeler çogu zaman süslenip biraz daha ilginç hale getirilmek istense de Teksas Katliami gibi basarili ve etkileyici yapimlar bile gerçekte yasanmis dehseti yansitmaktan çok uzaktir.

Kan, aci, korku ve çaresizligin pençesindeki o gerçek kurbanlarin neler hissettiklerini asla tahmin edemeyiz. Ama izleyebileceginiz her filmden ve görebileceginiz her kabustan daha korkunç olduguna emin olabilirsiniz. Iste yasanmis en korkunç olaylardan 'Teksas Katliami'...
"Teksas Katliami"nin (The Texas Chainsaw Massacre) 1974'te çekilen orijinal versiyonu, kani donduran gerçekçi sahneleri sayesinde izleyenleri sok etmis ve inanilmaz bir basari elde etmisti. Gerçek olaylara dayanan bu korku hikayesi, türünde bir çok filme öncülük etmis, tüm zamanlarin en iyi korkularindan sayiliyor.

20 Agustos 1973 günü güvenlik güçleri, Teksas Travis Country'deki mezbahalardan birisinde çalisan Thomas Hewitt'in çiftlik evine bir baskin düzenlediler.

Polisler bu mesum çiftlik evinde 33 kisinin dogranmis cesedi ile karsilastilar. Kurbanlarinin yüzülmüs derilerinden bir maske takan ve "Deriyüz" olarak bilinen testereli katilin yarattigi dehset gazetelere "Teksas Katliami" olarak yansidi. Bugün bile üzerindeki esrar perdesi tam olarak aralanamamis bu korkunç olay tüm zamanlarin bilinen en korkunç seri cinayeti olarak biliniyor. Yetkililer ölü olarak ele geçirdikleri deri maskeli bir adami cinayetlerden sorumlu tutarak davayi kapattilar. Ilerleyen yillarda meydana gelen olaylar, polisin tüm sorusturmayi büyük bir beceriksizlikle yürüttügü ve gerçek katilin asla yakalanamadigi süphesini dogurdu.

Bu korkunç cinayetlerin bilinen tek tanigi ilk kez sessizligini bozdu ve issiz Teksas otobaninda bes gencin yasadigi kabusun iç yüzünü anlatti.

Teksas Katliami Gerçegi
"Teksas Katliami" filmleri ile ilgili olarak belki de en tüyler ürpertici sey, filmin hikayesinin gerçek bir hayat hikayesinden esinlenmis olmasi. Filme konu olan olaylara benzer cinayetler serisi 1947 ve 1957 tarihleri arasinda Amerika Birlesik Devletleri'nde Ed Gein adinda bir seri katil tarafindan islendi. Filmdekine benzer sekilde insan derisinden yapilmis bir maske takan Gein kaçirip öldürdügü insanlarin derilerini ev esyalari yapmak için de kullaniyordu. Düzenlenen baskinda Gein'in evinde insan derisi ile kapli koltuklar, yine insan derisinden abajurlar, kafataslarindan çorba kaseleri, insan dudaklarindan yapilmis bir kolye, vajina ve gögüslerden yapilmis bir yelek, üzeri gögüs uçlari ile süslenmis bir kemer ve buna benzer pek çok esya bulundu. Kurbanlarinin tüm vücutlarini kullanan ve derilerini bir maske olarak yüzüne geçiren Gein, "Deri Surat" olarak akillara kazindi.

Kurt Kapani
Gerçek bir hikayede kurt kapani... Sundance Film Festivali'nde ilk kez izleyici karsisina çikan ve 2005'te Cannes'da "Yönetmenlerin On Bes Günü"nde Altin Kamera için yarisan Kurt Kapani, gerilim-dehset türüne irkiltici bir insan faktörü ekliyor. Katlanilmaz derecede korkunç bir filmle cüretkar, görselligiyle donduran, özgün bir gerilimin karisimi olan Kurt Kapani, Avustralya'daki gizemli dev meteor kraterinin bulundugu Wolf Creek Ulusal Parki'nda tatile çikan üç üniversite ögrencisinin, Liz, Kristy ve Ben'in kan dondurucu öyküsüdür. Kahramanlarimiz, yürüyüsten döndüklerinde saatleri durmustur, arabalari da çalismaz. Uçsuz bucaksiz bir alanin tam ortasinda tek yapabilecekleri, yardim için beklemektir. Gece oldugunda, en umutsuz anlarinda, dev kamyonuyla Mick yetisiverir. Fakat sabah isiklariyla Mick'in aslinda yeryüzünün bütün kötülüklerinin içinde toplandigi bir cani oldugunu anlayacaklardir...